Obecnie coraz mniej osób chce pracować fizycznie jako fachowiec. Zdecydowanie bardziej wolą pracę biurową czy też związaną z mediami społecznościowymi. Przez to na rynku ubywa prawdziwych fachowców takich jak hydraulik. W związku z tym pensje specjalistów będą rosły ze względu na małą liczbę osób zajmujących się instalacjami wodnymi, a coraz większe zapotrzebowanie na takie usługi. Jednak skupmy się na razie na tym, ile zarabiają obecnie tacy fachowcy.

Co wpływa na zarobki hydraulików?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ na pensje wpływ ma wiele czynników. Chodzi przede wszystkim o staż pracy, a także i miejscowość, w której świadczone są takie usługi. Co więcej, trudno też będzie dokładnie określić, ile zarabia hydraulik na godzinę, ponieważ zależy to głównie od tego, jakie dostaje zlecenie. W przypadku trudniejszych i większych zadań z pewnością stawka ta będzie znacznie większa niż w przypadku zwykłych, małych usterek.

Z pewnością jednak możemy stwierdzić, że osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym zawodem do około 3 lat stażu mogą liczyć zazwyczaj na zarobki w okolicach najniższej krajowej. Wraz ze wzrostem doświadczenia będzie ono stopniowo rosnąć. Oczywiście w większych miastach zarobki hydraulików już na starcie mogą być wyższe niż w przypadku osób w małych miejscowościach. Z pewnością w najlepszej sytuacji są osoby wykonujące obowiązki na terenie Warszawy. Trochę niższe wynagrodzenia otrzymują fachowcy w innych miastach takich jak Łódź, Szczecin czy Poznań.

Zarobki hydraulików

Jak wspomnieliśmy wcześniej, osoby o najmniejszym stażu zarabiają zazwyczaj najniższą krajową. Osoby z doświadczeniem powyżej trzech lat do około dziewięciu mogą liczyć już na zdecydowanie wyższe wynagrodzenie około 4500 zł brutto. Powyżej 10-letni staż to możliwość uzyskania przychodu na poziomie średnio 5500 zł brutto. Za to prawdziwi eksperci, którzy w branży są już od 15 czy nawet 20 lat mogą poszczycić się pensją osiągającą nawet 6200 zł brutto. Oczywiście są to kwoty uśrednione i szacunkowe, uzależnione od wielu czynników, dlatego warto też wziąć na to poprawkę. Co więcej, jak wspomnieliśmy na samym początku artykułu, wynagrodzenia mogą być z roku na rok wyższe ze względu na deficyt fachowców oraz obecną w naszym kraju inflację.