Czyszczenie szamb ekologicznych (rozsączenia)

Szambo ekologiczne to potoczne określenie przydomowej oczyszczalni z drenażem rozsączającym. Jest to rozwiązanie, które znacznie zyskuje na popularności i jest instalowane przy wielu domach. W jego skład wchodzi osadnik wstępny oraz drenaż rozsączający. Między nimi znajdują się kosze filtracyjne, których celem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń. Przez nie przepływają ścieki, które następnie są powoli wypuszczane do gruntu. Każdy z ciągów drenarskich zakończony jest kominkiem napowietrzającym, który umożliwia dostęp tlenu ułatwiającego oczyszczanie ścieków. Taki układ jest funkcjonalny, ekonomiczny, a przy tym przyjazny dla środowiska. Wymaga jednak regularnego czyszczenia.

Czyszczenie szamb ekologicznych

Szamba ekologiczne nie są obiektami, które działają bezobsługowo. W celu zapewnienia efektywności ich działania wymagają czyszczenia i serwisowania. Chociaż może to być postrzegane jako niedogodność, inne zalety tych rozwiązań sprawiają, że nadal warto się nad nimi zastanowić, zwłaszcza, że alternatywne systemy również nie są bezobsługowe. Chcąc zminimalizować problemy związane z pracami serwisowymi przy szambach ekologicznych, wystarczy korzystać z doświadczonej, specjalistycznej firmy, takiej jak nasza.

Kiedy nadchodzi czas, by wyczyścić drenaż? Oznaką jest zmniejszenie lub kompletne zablokowanie jej funkcjonowania. W takiej sytuacji nie trzeba jednak rozkopywać działki i czyścić instalacji w ten sposób. Specjalistyczna firma dysponuje nowoczesnymi środkami oraz rozwiązaniami, dzięki którym można przeczyścić układ oraz przywrócić jego drożność. Stosowane są różnorodne biopreparaty lub bardziej inwazyjne rozwiązania.

Zachęcamy do kontaktu

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem oraz zatrudniamy doświadczonych pracowników, którzy potrafią przeprowadzić wszystkie niezbędne prace obejmujące czyszczenie szamb ekologicznych. Do każdej realizacji podchodzimy w sposób indywidualny, dbając o sprawną realizację oraz terminowość. Właśnie dlatego, jeśli tylko potrzebujesz naszych usług, zachęcamy do kontaktu.

Nasze
dane kontaktowe

Adres

ul. Przybyszewskiego 84/10
93-110, Łódż

Adres Filii

ul. Topolowa 7
92-706 Łódź